Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 20:07
 
Velilere müjde! kargaşaya son!
İlimizin güzide eğitim kurumlarından ÖZEL PARK SAĞLIK KOLEJİ Yeşilyol’da Liselere tercih bürosu ile hizmet vermeye başladı.
Eğitim Haberi
Velilere müjde! kargaşaya son!

Bu yıl TEOG sınavı yerine ilk kez uygulanan (LGS)Liseye geçiş sınavı ile ilgili sürecin nasıl ilerleyeceği, okul tercihlerinin nasıl yapılacağı, öğrenci velilerinin kafasında soru işaretleri oluşturmuştu.  Daha pratik olarak öğrenci velilerini bilgilendirebilmek amacı ile ilimiz Yeşilyol’ da Halk Bankası karşısında açılan Özel Park Koleji tercih bürosu velilerin oldukça ilgisini çekti. Birçok öğrenci velisi tercihler konusunda ne yapabileceği ile ilgili sorabileceği sorularına pratik cevaplar bulabilmenin memnuniyetini yaşadıklarını belirttiler.

İlimizin güzide kurumlarından Özel Park Sağlık Koleji rehber öğretmeni Nesibe ALTUN yaptığı açıklamada hiçbir öğrencinin telaş ve panik içerisine girmemesini, kendilerinin 13 Temmuz Cuma gününe kadar tüm öğrenci ve velilerine yardımcı olabileceğini belirtti.

BİZE GÜVENİN

Özel Park Sağlık Koleji Rehber öğretmeni Nesibe ALTUN “ 8. Sınıfı tamamlayan öğrencilerimiz yoğun bir çalışma temposu geçirdiler. Bugüne kadar yaşadıkları stres onlar için çok fazla. Tercihleri konusunda elimizden geldiği kadar en güzelini öğrencilerimiz için yapmaya çalışacağız. Bize güvenin” diyerek kılavuzdaki bilgileri bizlere aktardı.

MEB kılavuzunda geçen takvime göre, bakanlık şu tarihler arasında LGS tercih işlemlerini gerçekleştiriyor: 27 Haziran- 13 Temmuz 2018 tarihlerinde bakanlık "Özel Ortaöğretim Kurumlarının Kayıt İşlemleri ile Yetenek Sınavıyla öğrenci alan okulların iş ve işlemlerinin ve kayıtlarının tamamlanmasını gerçekleştiriyor. 2 Temmuz 2018 tarihinde ise "Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının İlanı" yayınlanırken, 2 Temmuz 2018 tarihi ile 13 Temmuz 2018 tarihleri arası"Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması" işlemlerini e-Okul üzerinden ve ortaokul müdürlükleri üzerinden başlatıyor. LGS tercihleri-yerleştirme sonuçları ise 30 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek. Yerleştirmeden sonra 4 kez nakil işlemleri yapılacak. İlk nakil başvuruları 06-10 Ağustos 2018 tarihleri arası yapılırken, birinci nakil sonuçları 13 Ağustos 2018. İkinci nakil başvuruları 13 Ağustos-17 Ağustos arasında yapılıyor. İkinci nakil başvuru sonuçları, 19 Ağustos 2018 tarihinde yapılıyor. Üçüncü nakil başvuruları 27 Ağustos - 31 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılıyor, 3 Eylül 2018 tarihinde sonuçlar açıklanıyor. Sonuncu (dördüncü) nakil başvuruları 3 Eylül - 6 Eylül arasında yapılıyor, sonuçlar 8 Eylül'de açıklanıyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Velilere, müjde!, kargaşaya, son!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı