Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 00:00
 
Yangın 8 saatte söndürüldü
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu, kentte dün meydana gelen ve 20 hektara yakın çam ormanının kül olduğu orman yangınının yoğun çabalar sayesinde yangının tamamen söndürüldüğünü söyledi.
Gündem Haberi
Yangın 8 saatte söndürüldü

Afyonkarahisar Işıklar beldesi En2 mevkinde dün meydana gelen ve yaklaşık 8 saat süren çalışmalarla kontrol altına alınan yangının ardından Metin Kalyoncu bölgede incelemelerde bulundu. Yaptığı incelemelerin ardından bir açıklama yapan Kalyoncu yangının orman dışında başladığını ve ormana sıçramış olabileceğini kaydederek, "Yaptığımız ilk incelemelerde yangın ormanın yanındaki tarlalarda başlayarak çam ağaçlarının bulunduğu alana sıçramış. Şu anda yapılan tespitlere göre 17 hektar alan zarar görmüştür. Yangın ihbarının ardından Orman İşletmi Müdürlüğüne ait 10 arazöz, 5'e yakın dozer ve iş makinası ve çevre beldelerden 3 itfaye aracı ile birlikte toplamda 150 kişilik bir ekiple yangına müdahale edildi. Bununla birlikte yangın söndürme çalışmalarına havadan da 2 helikopter destek verdi. Yangının kesin çıkış nedeninin tespiti için kolluk güçleriyle başlattığımız ortak çalışmaları hala sürdürüyoruz" dedi.

Bilanço belli değil

Öte yandan Kalyoncu, yangının söndürülmesinin ardından ekiplerin herhangi bir olası tehlikeye karşı olay yerinde bekletildiklerini kaydederek, herhangi bir parlamaya karşı ekiplerin teyakkuzda olduğunu söyledi. Kalyoncu ayrıca, kaç ağacın yandığı konusunda henüz ellerinde net bir veri olmadığını, zarar gören ağaç sayısının kısa bir süre sonra açıklanacağını söyledi.>>HABERLER.COM İHA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar, Orman, İşletme, Müdürü, Metin, Kalyoncu, kentte, dün, meydana, g
Yorumlar
Haber Yazılımı