Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 18:20
 
''Yaşanabilir bir türkiye, yeniden büyük türkiye, yeni bir dünya ''
Saadet Partisi İl Kongresi 19 Mart 2017 Pazar Günü Afyon Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Kongreye Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İstanbul il Başkanı Birol Aydın , Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi il Sorumlusu Yavuz Aydın, Saadet Partisi Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi 20.Dönem Milletvekili Osman Hazer,Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl,Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Yunus Acar, Saadet Partisi İstanbul il Başkan yardımcısı Ahmet Türkcan , Saadet Partisi İstanbul il Başkan yardımcısı Abdülkadir Çelebi , AK Parti Çevre Şehir ve Kültür Başkanı İsmail Gelişgen , Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan , delege ve misafirlerin katıldığı kongre coşkulu geçti.
Siyaset Haberi
''Yaşanabilir bir türkiye, yeniden büyük türkiye, yeni bir dünya ''

Yeniden İl Başkanı Seçilen Adnan Şenel Yayınladığı Mesajda ;

Kongremize  uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize , delegelerimize ,Milli görüşçülere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.

 

Milli Görüş idealine sımsıkı sarılan, asrı kuşatmak suretiyle bütün dünyayı gül bahçesine çevirmeyi kendisine vazife bilen ve bu kutsal görevi sırasında taşıdığı bir damla su ile insanlığı kavuran ateşi söndüremeyeceğini söyleyenlere de "hiç olmazsa safım belli olsun" erdemli cevabını verebilen milli görüşçüler olarak yolumuza devam  edeceğiz.

 

Taşımış olduğumuz görev bilinci, Dicle'nin kenarında zulme uğrayan bir koyundan bile sorumlu olduğumuz gerçeğini ortaya koymaktadır. Durum böyle iken, dünya genelinde gerek siyasi, gerekse ekonomik anlamda hakları ellerinden alınan mazlumların sorumluluğu, bizleri daha da tedirgin etmektedir. Bu sorumluluğumuzun gereği olarak gece gündüz demeden çalışan teşkilatlarımız, hedeflerine koydukları ''Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya '' derdinden başka bir derdi taşımamaktadır.

 

Teşkilat olma mantığı ile yaptığımız çalışmalar, başarının önünde hiçbir mazeretin duramayacağını ortaya koymaktadır. Çağın getirdiği "Mantık" anlayışı, bizim hedeflerimize asla sınır koyamayacaktır. Çalışmalarımızın mutlaka bir ifadesi olacaksa, İslam tarihi boyunca yolumuzu aydınlatan ve bizlere ilham veren Kâinatın güneşi Efendimiz Aleyhisselam'ın, Tarık bin Ziyad'ın, Sultan Alparslan'ın, Fatih Sultan Muhammed Han'ın, Il. Abdülhamit Han'ın ve Cennet mekân Necmettin Erbakan Hoca'mızın, günlük sorunları bir kenara bırakarak insanlığın derdiyle dertlenmeleri neticesinde ortaya koydukları kararlılık ve azim, çalışmalarımızın vazgeçilmez özelliğini gözler önüne sermektedir.

 

Muhterem Liderimiz aramızdayken, şerefle kaldırdığımız başparmaklanmızın da şahadetiyle verdiğimiz sözler ve döktüğümüz gözyaşları, sabrımız ' perçinleyen ve ayaklarımız' sabitleştiren bir hüviyet kazandı. Şimdi ise bu dönemde yapacağımız çalışmalar 'bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz' ifadesinin gereğini yerine getirmek ve "Yeni Bir Dünya" yı kurmak şeklinde gerçekleşecektir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı