Haber Detayı
16 Kasım 2015 - Pazartesi 19:11
 
Yaşar Oflaz İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
İlimizde yayın yapan yerel bir gazetenin Anadolu Ajansı’na ait haberleri izinsiz kullanması nedeniyle dönemin sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan Yaşar Oflaz’a 55 bin lira civarında para cezası verilmişti. Yaşar Oflaz, imkânları el vermediğinden dolayı söz konusu ücreti yatıramadığından 550 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.
Gündem Haberi
Yaşar Oflaz İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Şu an Yaşar Oflaz yaklaşık 4 aydır ailesinden uzak bir şekilde Açık Cezaevinde yatmakta. Konuyla ilgili olarak Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Yaşar Oflaz’ı cezaevinden çıkarmak adına bir kampanya başlattı.

 

İLK DESTEK SALİH SEL’DEN GELDİ

Kampanya dolayısıyla İnternet Habercileri Derneği Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı makamında ziyaret etti.  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’da kampanyaya destek oldu.  Başkan Çoban’ın yanı sıra ilk destek İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’den geldi. İşadamı İsmail Şenel ve hayırsever vatandaşlarında desteğini alan gazeteci Yaşar Oflaz için Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile temasa geçildi. Kendisi konuya duyarlı olacağını ve en kısa sürede ilgili hesaba desteğini aktaracağını söyledi. Ziyarette Belediye Başkanı Burhanettin Çoban konuyla ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Başkan Burhanettin Çoban, gazeteci arkadaşımız Yaşar Oflaz’ın talihsiz bir olay nedeniyle para cezası aldığını ve cezaevinde kaldığını ifade etti.

KARDEŞİMİZİ AİLESİNE KAVUŞTURALIM

Yaşar Oflaz’ın ailesinden uzun süredir ayrı kalmasının kendilerini ziyadesiyle üzdüğünü dile getiren Başkan Burhanettin Çoban, konuyla ilgili duyarlı vatandaşlara çağrıda bulunarak “20 lira da olsa kampanyaya destek olun, kardeşimizi bir an önce ailesine kavuşturalım.” diye konuştu. Başkan Çoban, İnternet Habercileri Derneği’nin konuya duyarlı olmasından dolayı Dernek Başkanı İsmail Ögeday ve Ahmet Uçmak’a teşekkür ederek hedeflerine ulaşmaları konusunda temennilerini iletti. Yaşar Oflaz’a destek olmak isteyen vatandaşlar; Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasına ait

TR: 7400 0100 0021 7297 5651 5001 numaralı hesaba katkıda bulunabilirler. >>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Yaşar Oflaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yaşar Oflaz İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
Yaşar Oflaz İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
Yaşar Oflaz İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı