Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 10:01
 
Yaz Transfer Dönemi’nde Değişiklik
Nihat Özdemir Başkanlığındaki yeni TFF Yönetimi, yeni sezon için bazı önemli kararlar aldı…
Spor Haberi
Yaz Transfer Dönemi’nde Değişiklik

1 Haziran’da yapılan TFF seçimlerinde göreve gelen Nihat Özdemir başkanlığındaki yönetim, ilk toplantısında bazı önemli kararlar da aldı. Alınan kararlardan biri de yaz dönemi transfer aralığı oldu. Alınan karar doğrultusunda futbolda 1. Transfer ve tescil dönemi; 17 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 2 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.Ara transfer dönemi olarak da adlandırılan 2. transfer ve tescil dönemi ise 4 Ocak 2020 tarihinde başlayacak ve 31 Ocak 2020 tarihinde de sona erecek.

2.Ligde Transfer Süreci Nasıl İşliyor?

TFF'nin yayımladığı bilgilere göre Mor-Beyazlı Temsilcimizinde mücadele edeceği 2. Lig’de faaliyet gösteren takımlar aşağıdaki kurallara tabii tutulmaktadır;

TFF 2. Ligde yabancı uyruklu futbolcu oynatılamaz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen yabancı uyruklu futbolcular, başka ülkelerin A Milli Futbol Takımında oynamamış olmaları kaydı ile vatandaşlığa kabul için yapmış oldukları ilk müracaat tarihinden itibaren, ancak beş yıl sonra Türk statüsünde oynatılabilirler. Sezonun bir yarısının içerisinde beş yıllık süresi dolanlar, o yarının başındaki transfer ve tescil döneminin başından itibaren Türk statüsünde kabul edilir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak tescil edilen futbolcu sonradan başka bir ülkenin A Milli Futbol Takımında oynar ise takip eden transfer ve tescil döneminin başından itibaren müsabakalarda oynatılamaz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, Transfer, Dönemi’nde, Değişiklik,
Yorumlar
Haber Yazılımı