Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 22:53
 
YENİ TÜRKİYE KOALİSYONLA OLMAMALI
Sağlam, “Yeni Türkiye Koalisyonla olmamalı. Tek başına iktidarla ekonomik büyüme ve milli kalkınma hızla AK Partiyle devam etmeli. İnşallah Sandıklı halkı koalisyona izin vermeyecek” dedi.
Siyaset Haberi
YENİ TÜRKİYE KOALİSYONLA OLMAMALI

AK Parti İlçe Teşkilatıyla birlikte Sandıklı esnafı ile vatandaşlara bir araya gelen Milletvekili adayı Cengiz Sağlam, bürokrat ve siyasetçi olması dolayısıyla halktan büyük ilgi gördü. 1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam eden Sağlam, AK Parti Sandıklı İlçe Teşkilatını ziyaret ettikten sonra teşkilat mensuplarıyla ilçe merkezindeki esnaflar ile bir araya gelerek, halkla sohbet etti.

 

EKSİĞİMİZ SİVİL ANAYASA

Koalisyonun muhalefet partilerinin yüzünden kurulmadığını ifade eden Sağlam, “Bürokrat bir vekil adayı olarak ülkemizin en büyük eksiğimiz sivil Anayasamızın olmayışıdır. Daha önceki hükümetlerimizde biz tüm siyasi partilere beraber hareket edelim dedik. Hiç o kadar geriye gitmeye gerek yok. Bize koalisyon bile kurdurmadılar. Muhalefet partilerinin yüzünden olmadı. Bugüne kadar sivil anayasa yapmak için tüm partilerin katılımı ile çalışmalar yapıldı ve sonuçsuz kaldı. O halde Yeni Türkiye’nin gelişmesi, ekonominin rahatlaması, yatırımların gelmesi, gençlerimizin iş aş sahibi olması için huzuru kalıcı hale getirmemiz lazım. Bu da 1 Kasım’da seçimlerinde vereceğiniz destek ile Anayasa’yı değiştirebilecek bir çoğunlukla meclise gitmemizi gerektiriyor. Kimin milletvekili olacağı değil, huzurumuzun nasıl geleceği en önemli konumuzdur. 1 Kasım seçimleri bunun için önemli bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirebilirsek, Afyonkarahisar’ın ve ülkemizin hızlı bir şekilde geliştiğini hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

 

BİR OYUN ÖNEMİ BÜYÜK

1 Kasım seçimleriyle ilgili “Önümüzde çok tarihi bir gün var” diyerek konuşan AK Milletvekili Adayı Cengiz Sağlam,  bir oyun önemine değindi. Sağlam, konuşmasını şöyle sürdürdü; “1 Kasım seçimlerinin Türk demokrasi tarihi açısından önemli bir milat. İstikrar ve ekonomik gelişmeler için dönüm noktası kardeşlerim. Oy kullanmada lehimize büyük katılım göstermeliyiz. Bu seçim çocukların ve gençlerin seçimi olacak. Onların nasıl bir Türkiye’de yaşayacağını belirleyecek bir seçim olacak. Biz sandığa giderken bu bilinçle gitmeliyiz. Ailelerimizi sandığa gitmesi için teşvik ederken bu bilinçle teşvik etmeliyiz. Seçimde oy kullanmak, sandığa gitmek her şeyden önce ülkenin demokrasisine katkı sağlamak ve milli iradeye sahip çıkmaktır. Bir oyun bile önemi çok büyük. Tüm vatandaşlarımızı sandığa gitmeye, oy kullanmaya davet ediyorum. Sandıklı’daki kardeşlerim inşallah bu bilinçle sandıkları AK Parti oylarıyla patlatacaklar.” Yaptığı konuşmanın ardından Sandıklı ilçesindeki ziyaretlerine gün boyu devam eden Sağlam, esnaf ve vatandaşlarla bol bol sohbet ederek, taleplerini dinledi. Sağlam’a ziyaretlerinde İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, İl Genel Meclis üyeleri ve teşkilat mensupları eşlik etti. >>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: YENİ, TÜRKİYE, KOALİSYONLA, OLMAMALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı