Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 16:55
 
Yoğun gündem bekliyor
Yusuf Ulutürk başkanlığında olan Afjet Afyonspor’da ilk hedef kulübün borcunu bitirmek ve eski futbolcularla yeniden anlaşmak olacak.
Spor Haberi
Yoğun gündem bekliyor

Buradan hareketle bir kez daha gördük ki, Afjet Afyonspor adına gerçekçi hedefler konulması en doğru yaklaşım olacak.

Peki, bu hedef ne olmalı?

Yaşanan ekonomik kriz ve yönetimsel istikrarsızlıkta 2 temel hedef olmalı;

İlk hedef, futbolcuların transfer paralarının ödenemediği, personelin maaşlarını alamadığı, transferde ciddi stratejik hataların yapıldığı bir ortamda hele ki geçtiğimiz son 2 sezonda yaşananlar da göz önünü alındığında ligde kalmak…

İkincisi ise bu çöküş dönemi sonrasında Afjet Afyonspor’a yıllarca hizmet edecek genç oyuncuları yetiştirip A Takıma monte edebilmek.

Eğer bu gerçekçi hedefler üzerinden yolumuzu belirler isek çok daha sağlıklı yorum yapma şansına erişmiş oluruz.Bu doğrultuda yaptığımız veya yapacağımız eleştiriler de her iki taraf için çok daha olumlu ve daha az yıpratıcı olacaktır.Tabii burada eleştiri kelimesinin altını iyi çizmek ve tanımlamak gerekiyor.

Zira bir Akdeniz ülkesi olmamızdan dolayı gerek eleştiriyi yapan, gerekse de eleştiriye maruz kalan kişiler fevri hareket etme durumunda kalabiliyor.

Öyleyse bizim “eleştiri” ile kast ettiğimiz nedir?

Eleştiri, bir sistem dâhilinde saptanan hedefe yönelik profesyonellerin, futbol veya sportif anlamda, üzerine düşen görevi yerine getirmesi için yapması gereken hareketlerdir.Yoksa kimsenin, bir başka kişiye yönelik olarak, futbol dışında, eleştiri getirme hakkı yoktur.Yani eleştiri yapacağız diye ortalığı kırıp dökmek, yangın yerine çevirmek de doğru bir hareket değil.Ki zaman zaman hepimizin yaptığı ortak bir hatadır bu. Eleştiri yapılan kişiler de, hakkında yazılan ve söylenenleri bu açıdan bakıp, değerlendirmelidirler. Böylece bu kişilerde hem kendi, hem de içindeki bulundukları camiaların hedefleri doğrultusunda, morallerini bozadan kendilerini motive etmelidirler. Bu sezon, hatta belki de gelecek sezon için en DOĞRU HEDEF ligde kalmak ve gençleri kazanmaktır… Hamza Yılmaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yoğun, gündem, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı