Haber Detayı
05 Kasım 2015 - Perşembe 18:52
 
ZEKA Toplantısı Kütahya'da Yapıldı
Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılının 10. Yönetim Kurulu Toplantısı Kütahya Valiliği'nin ev sahipliğinde Valimiz Hakan Yusuf Güner'in katılımıyla Zafer Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
ZEKA Toplantısı Kütahya'da Yapıldı

        Uşak Valisi ve Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Okur başkanlığında yapılan toplantıya Valimiz Hakan Yusuf Güner, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak, Manisa ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 

        Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı ve Uşak Valisi Ahmet Okur; "Bölgemize ulusal ve uluslararası fonları çekmek amacıyla yürütmekte olduğumuz proje geliştirme faaliyetlerini ele alacağız. Ajansımız tarafından 2016 yılında yürütülecek olan proje teklif çağrılarının genel çerçevesini görüşeceğiz. Bu kapsamda, ajansımız tarafından 2016 yılında desteklenecek olan kurum/kuruluş/işletmeler ile destek konularını ve destek limitlerini değerlendireceğiz. Yönetim Kurulumuz tarafından belirlenecek ilke ve kurallar ile Kalkınma Bakanlığı tarafından önerilen hususlar doğrultusunda Genel Sekreterliğimiz tarafından başvuru rehberlerine son şekli verilecektir. 2016 Mart başında 2 proje teklif çağrısı, doğrudan faaliyet destek programı ve teknik destek programı olmak üzere 4 programı aynı anda ilan etmeyi planlıyoruz. Eylül ayında ilan ettiğimiz 2015 yılı doğrudan faaliyet desteği başvurularını değerlendireceğiz. Bu dönem, program kapsamında Ajansımıza 10 adet proje başvurusu yapılmıştır. Devam eden projelerle ilgili talepleri ve 2016 yılı hizmet alımlarını görüşeceğiz. Son olarak deneme süresi dolan bilgi işlem yetkilisinin değerlendirme raporunu, iki toplantı arası önemli faaliyetlerini ve Eylül ayı gelir-gider cetvelini görüşeceğiz. Toplantımızın bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."dedi.

 

        Toplantı gündeminde Proje Geliştirme Faaliyetleri, 2016 Yılı Proje Teklif Çağrılarının Künyeleri, 2015 Yılı Dfd Başvuruları, Projelerle İlgili Talepleri, 2016 Yılı Hizmet Alımları, Deneme Süresi Dolan Personelin Değerlendirme Raporu, İki Toplantı Arası Ajans Faaliyetleri, 2015 Yılı Eylül Ayı Gelir-Gider Cetveli'nin görüşülmesi konuları yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Afyon Belediyesi, Afyon Valiliği, İGM,
Yorumlar
Haber Yazılımı