Yazı Detayı
29 Kasım 2016 - Salı 20:46 Bu yazı 1514 kez okundu
 
ÇELİŞKİLER DÜNYASI
Ummuhan İnci
 
 

Uzun zamandır düşünüyorum bunca insanin neden bu kadar absürt davrandığını. Bir cevap bulamıyorum. Belki de gerçekten psikolojimiz bozulmuştur milletçe. Evet, doğru bir teşhis olsa gerek ki üç yasında beş yasında on yasındaki küçücük çocuklarımıza el suren o kirli eller simdi belki de senin benim dokunduğum ekmeğe el sürüyor, tokalaşmak için  elini uzatıyor belki de bu insanlarla en büyük kazançlı ihalelere imza atıyoruz.


      Gündemimiz sürekli değişiyor maalesef. Bir bakıyoruz terörle mücadele bir bakıyoruz PKK, PYD bir bakıyoruz cinsel istismar, tecavüz. 
Bunca karışıklıkta psikoloji dediğimiz o ruhsal olgunun yerinde ve sağlam durmasını beklemek de trajik komik bir durum olsa gerek. Tabii buna bir etken de henüz evcilik oynayacak yaşta olan bir çocuğun üvey babası tarafından taciz edilmesinden sonra bu takma isim altında "üvey baba" ki varlığın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması. Bizler bir şekilde bir şeyler öğrenip zor olsa da kendimizi korumanın yollarını bulmaya ve uygulamaya çalışıyoruz fakat çocuklarımız!
İşte onlar en savunmasız en masum olanlarımız.

Çocuklarımızın geleceği bu derece tehdit altındayken bir de üstüne kendi Öz benliği tehlike altına giriyor ve biz bu durum karsısında bu iğrençlikleri bırakın ceza çekmesini ellerimizle "haydi sen koş meydana bir yaptığını bir daha yap" diyoruz. Önce kaba tabirle tecavüzcüsüyle evlendirme yasası evirilip Çevirtilip farklı algi yaratmaya çalışılarak empoze edildi. Simdi cinsel istismardan davalı birçok şerefsiz sokaklarda cirit atıyor. Bir bayan olarak ne kendimi güvende hissediyorum ne de çocuklarımızın güvende olduğunu düşünüyorum. 
Bu konuda tabiî ki sesleneceğim birçok kişi var. Yasalar gelecekse cinsel istismar, taciz, tecavüz ve vatan hainlerine "idam" "hadım" la gelsin. Ve biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak her gün bomba patlayacak mı, takip ediliyor muyum, tacize uğrayacak mıyım gibi soruları düşünmekten vazgeçip huzurlu güvenli olması gereken şekilde yaşayalım.

 
Etiketler: ÇELİŞKİLER, DÜNYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı