Yazı Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 22:00
 
Objektif ime takıldı. Doğruya doğru
Mehmet ABDİOĞULLARI
medyaafyon
 
 

Zeybek Gündemi omurgasıyla sarsıyor.

Anason kokusuna ve Hıdırlık mesire alanın oksijenine gelin, gelin ki beynimiz oksijen alsın, bu şehrin kardeşliğine sizlerde şahit olun. Neden içiyorsun demediler, içemezsin demediler, yasak demediler, günah olanı hatırlatıp, vebale giremem dediler.

Bir süredir İstanbul gündeminde Afyonkarahisar belediye başkanı Mehmet ZEYBEK var. Başkan suç işlemiş hem de büyük suç, amanın efendim suçu da 3-5 tekel bayisine ruhsat vermemekmiş.

Ama başkan günah işlememiş.

Allah’ım memleketin bütün sorunları bitti, yolsuzluk usulsüzlük dalavereler veya alavereler bitti, ekonomi düzeldi, her yer güllük gülistanlık olduğu için olsa gerek. Sıra AK Partili Belediye Başkanlarını linç etmeye geldi.

Allah’ın emirlerine göre yaşıyor diyerek belediye başkanına başlatılan linç girişimini üzülerek seyrediyorum. Çevreci olmakla, çağdaş olmakla övünen entel dantel (tatlı su balıklarına verilen bir addır, ağızları iyi laf yapar ama iş icraata gelince hemen tüyerler.) guruplar, yolsuzluk usulsüzlük, kul hakkı olmayınca belden aşağı saldırabiliyorlarmış.

Başkan yolsuzluk yapmamış, başkan çalmamış, başkan alkol almamış, başkan kadının kızın namusuna göz dikmemiş ama başkan yasal olup ta haram olanı hatırlattığı için linç edilmek isteniyor. Yedirmeyiz beyler yedirmeyiz zeybeği.

Yok böyle bir dünya yok böyle bir anlayış. Şehrin tamamına yakını Mehmet ZEYBEK’i iyi tanır, omurgalıdır, doğru bildiğini kimseden sakınmaz, kendine göre doğruları değil, Yaradan ının ona emrettiği doğrulara göre yaşar, yani Allah’ın emirlerine göre hareket eder.

Bu şehir halkı sandıkta, yani anayasayla belirlenmiş ve her Türk vatandaşının seçme ve seçilme hakkını kullanabileceği yerel seçimlerde Başkan Mehmet ZEYBEK’i seçmiştir.

ZEYBEK ‘te Yasalara göre yönetir, günahtan korkar, Allahın emirlerine riayet eder. Zeybek’i seçenler bilirler ki, zeybek gözünü budaktan esirgemez, bilirler ki doğru bildiğinden şaşmaz, bilirler ki zeybek Allah’ın emirleri ne uyar, bilirler ki kul hakkına girmez, yani sözün özü kul hakkı yemez yedirtmez.

Yani vabale girmez.

Şimdi başkan kul hakkı yemem, yedirtmemde vebale de girmem dediği için, birkaç tatlı su balığının ağzına mı bakacağız. Yoksa HAK emrettiği için gereğini yapan başkanımıza sahip mi çıkacağız.

Ebetteki Hak olana sahip çıkacağız.

Kul hakkı yemeyen doğrularından taviz vermeyen, gözüktüğü gibi yaşayan, yaşadığı gibide gözüken, gıybet bilmeyen bu adama şehrin anahtarını teslim eden ahali, olup bitenlerin farkında ve bilincindedir.

Yani Şehrül-Emin diyor.

Yani güvenilir insansın diyor. Beni Allah ın emrettiği gibi yönetebilirsin diyor. Şimdi bu yazımı da alıp ta ‘şeriat geliyor’ diye manşetlerinize taşımayın hata edersiniz, çünkü bu şehir beni de bilir, sizi de bilir, Benim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri olduğumu, onun ilke ve inkılaplarıyla yoğrulduğuma, milliyetçi ve devletinin yanında olan, ama HAK olanı da savunduğumu iyi bilir.

Gazi Mustafa kemal paşamda içmiştir ama hiç özendirmemiştir. Kimsenin tercihine de karışmamıştır. Mehmet Zeybek başkanda içene karışmıyor amma içtirecek olanın vebaline de ortak olmak istemiyor. Buda bir tercihtir ve saygı duymak lazım.

Hazır konu açılmışken, yasada yeri olup ta dinimizce günah olan birkaç şeyi hatırlatmak isterim.

Mesela bankadan aldığınız paraya veya gelir amaçlı yatırdığınız paraya FAİZ in uygulanması yasaldır ama haramdır. Buradan gelen gelirin her türlüsü, hatta çektiğiniz kredi sayesinde elde ettiğiniz gelirde yasaldır ama haramdır.

Mili piyango, sayısal loto, at yarışları veya şans oyunları yasaldır ama buradan gelen gelir veya ikramiyeler haramdır.

Devlete vergi vermemek için harcama yapmadığın halde harcama yapmış gibi topladığın faturalar yasaldır ama haramdır.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Eminim ki inançlı her Müslüman bunları bilir.

Allah’ın emirleri tartışılmaz ve tartışmaya mahal bırakılmaz, muhafazan Allah bu gaflete düşenler, ya dinden çıkarlar, çıktıklarının farkına varamazlar, ya da şirk koşmuş olurlar. Ebetteki İslam alimi değilim ama az çok dinimizin emrettiklerinden öğrenebildiklerimi paylaşmak istedim.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok. İnsanlar bir tercih kullanmak zorundadır. Mehmet zeybekte tercihini kullanmış, yasal ama günah olana el uzatmamıştır.

Şunun da altını çizmekte pek ala fayda görüyorum, ben Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi, rakıyı ara sırada olsa leblebi ile içen birisiyim. Bende tercihimi böyle kullandım, ve bu şehirde mutluyum.

Ruhsat verilmeyen tekeller olmadan da pek ala, rakımı da alkolümü de yasal çerçeveler dahilinde, MİGROS, EKONOMİ, CARFURSA, TEKEL BAYİLERİ ve buna benzer bir çok yerden temin edebiliyorum, hiçbir zabıtada önüme geçip bunlar günah veya yasak diye fetva vermiyor.

Çok abartınız, çok gürültü çıkardınız, ayıp beyler ayıp.

Ben dürüst ilkeli, omurgalı, Allah’ın emirlerine göre yaşayan, kul hakkının ne olduğunu bilen bir başkana sahip olduğum için çok mutluyum. Keşke bende onun yaşadığı gibi yaşayıp günahlardan uzak durabilsem, keşke nefsime yenilmeyip te, lanet anason kokusundan uzak durabilsem.

Bozmayın bizim mutluluğumuzu, hatta yaygara koparan arkadaşlar bir gün gelin misafirim olun, anasonun kokusuyla Hıdırlık Mesire alanın kokusunu ciğerlerinize bir çekin ve bu şehrin sağcısı solcusuyla kardeşçe yaşadığına sizde şahit olun.

Hepinizin kafası dumanlıyken mutlu olan bu şehre iftira atmayın, bu şehirle mutlu olmasını bilin.

Bakın Mehmet ZEYBEK kimdir okuyun okuyun da, davasının adamı olduğunu görün, sizde davanızın adamı olun ama bir tarafınız Yeşilay cı iken , bir tarafınızda diken olmasın.

Mehmet ZEYBEK kimdir.

1954 yılında Afyonkarahisar'da dünyaya geldi. İlköğrenimini Merkez Çayırbağ Kasabasında bitirdi. 1967 yılında girdiği Afyon İmam Hatip Lisesinden 1973-1974 öğretim yılında mezun oldu.

Üniversiteye girişte Meslek Liselerinin problemlerinden dolayı 1975 yılında fark derslerini verip Afyon Lisesini tamamladı. 1976 yılında girdiği Üniversite sınavında Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini kazandı. 1981 yılında üniversiteden mezun oldu.

Gölcük Deniz Kuvvetlerinde yedek subay olarak askerliğini yaptı. Lise çağlarından beri uğraştığı inşaat işleriyle iştigal etti. Halen kendime ait inşaat şirketinde Yap-Sat işleriyle uğraşıyor. Gerek lise gerekse üniversite hayatında MTTB üyesi olarak çalıştı. Mehmet Zeybek, siyasi hayatına Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak başladı. Sırasıyla; Fazilet Partisinde Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999 Yerel Seçimlerinde İl Başkanlığı görevinde yer aldı. AK Parti İl Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2002 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Son kongreden bu tarafa da İl Teşkilat Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 09.05.2009 tarihinde yapılan İl Kongresinde İl Başkanı oldu.

Afyonkarahisar'da sivil toplum faaliyetleriyle ilgilendi. Ensar Vakfı Şubesi, Afyon İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği, MÜSİAD Şubesi gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

2014 yılında, Genel Merkez'in talebi üzerine yönetim kuruluyla beraber İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

2018 Haziran seçimlerinde AK Parti'den Afyonkarahisar Milletvekili adayı oldu.
Son yerel seçimlerde ise Afyonkarahisar belediye başkanlığını kazandı.

Mehmet Zeybek, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Umarım misafirimiz olursunuz, umarım sizleri bu şehirde konuk ederiz. Gelirseniz bizi mutlu edersiniz, gelirseniz ön yargılarınızdan kurtulur ve Mehmet ZEYBEK’in ne kadar çok sevildiğini gözlerinizle görürsünüz.

Hoşçakalın dostça kalın.

 
Etiketler: Objektif, ime, takıldı., Doğruya, doğru,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı